RN731JTTD5692B50
Mfr.Part #
RN731JTTD5692B50
Description
RES 56.9K OHM 0.1% 1/16W 0603
yes
Height :
450μm
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Resistance :
56.9kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD5692B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5692B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 56.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C