RN731JTTD5691F50
Mfr.Part #
RN731JTTD5691F50
Description
RES 5.69K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
2
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
5.69kOhm