RN731JTTD5691F25
Mfr.Part #
RN731JTTD5691F25
Description
RES 5.69K OHM 1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
yes
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
5.69kOhm
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD5691F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5691F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.69kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C