RN731JTTD5691F100
Mfr.Part #
RN731JTTD5691F100
Description
RES 5.69K OHM 1% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
5.69kOhm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD5691F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5691F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.69kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C