RN731JTTD5691D50
Mfr.Part #
RN731JTTD5691D50
Description
RES 5.69K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
5.69kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
Datasheets
RN731JTTD5691D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5691D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.69kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C