RN731JTTD5691D100
Mfr.Part #
RN731JTTD5691D100
Description
RES 5.69K OHM 0.5% 1/16W 0603
2
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
5.69kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Weight :
2.012816mg
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD5691D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5691D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.69kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C