RN731JTTD5691D10
Mfr.Part #
RN731JTTD5691D10
Description
RES 5.69K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Resistance :
5.69kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD5691D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5691D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.69kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C