RN731JTTD5691C50
Mfr.Part #
RN731JTTD5691C50
Description
RES 5.69K OHM 0.25% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
5.69kOhm
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
75V