RN731JTTD5691C10
Mfr.Part #
RN731JTTD5691C10
Description
RES 5.69K OHM 0.25% 1/16W 0603
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25%
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C