RN731JTTD5691B50
Mfr.Part #
RN731JTTD5691B50
Description
RES 5.69K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Mounting Feature :
Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Resistance :
5.69kOhm
Termination :
SMD/SMT
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm