RN731JTTD5691B25
Mfr.Part #
RN731JTTD5691B25
Description
RES 5.69K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
EAR99
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
5.69kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Surface Mount :
yes
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RN73
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
Datasheets
RN731JTTD5691B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5691B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.69kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C