RN731JTTD5691A25
Mfr.Part #
RN731JTTD5691A25
Description
RES 5.69K OHM 0.05% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
5.69kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Tolerance :
±0.05%
Datasheets
RN731JTTD5691A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5691A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.69kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C