RN731JTTD5690F25
Mfr.Part #
RN731JTTD5690F25
Description
RES 569 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
569Ohm
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power Rating :
63mW
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD5690F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5690F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 569Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C