RN731JTTD5690F100
Mfr.Part #
RN731JTTD5690F100
Description
RES 569 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
569Ohm
Case Code (Imperial) :
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Additional Feature :
Ultra Precision
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD5690F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5690F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 569Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C