RN731JTTD5690D25
Mfr.Part #
RN731JTTD5690D25
Description
RES 569 OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
569Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Height :
450μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD5690D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5690D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 569Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C