RN731JTTD5690C10
Mfr.Part #
RN731JTTD5690C10
Description
RES 569 OHM 0.25% 1/16W 0603
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
569Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thin Film
Working Voltage :
75V
Datasheets
RN731JTTD5690C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5690C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 569Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C