RN731JTTD5690B25
Mfr.Part #
RN731JTTD5690B25
Description
RES 569 OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Weight :
2.012816mg
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
569Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD5690B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5690B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 569Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C