RN731JTTD5690B10
Mfr.Part #
RN731JTTD5690B10
Description
RES 569 OHM 0.1% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
569Ohm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD5690B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5690B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 569Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C