RN731JTTD5622F25
Mfr.Part #
RN731JTTD5622F25
Description
RES 56.2K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
yes
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
Resistance :
56.2kOhm