RN731JTTD5622D25
Mfr.Part #
RN731JTTD5622D25
Description
RES 56.2K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
56.2kOhm
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD5622D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5622D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 56.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C