RN731JTTD5622B50
Mfr.Part #
RN731JTTD5622B50
Description
RES 56.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Resistance :
56.2kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD5622B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5622B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 56.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C