RN731JTTD5621F25
Mfr.Part #
RN731JTTD5621F25
Description
RES 5.62K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
e3
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
RN73
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
5.62kOhm
Datasheets
RN731JTTD5621F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5621F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.62kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C