RN731JTTD5621D25
Mfr.Part #
RN731JTTD5621D25
Description
RES 5.62K OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
5.62kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD5621D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5621D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.62kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C