RN731JTTD5621B50
Mfr.Part #
RN731JTTD5621B50
Description
RES 5.62K OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
5.62kOhm
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD5621B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5621B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.62kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C