RN731JTTD5620F10
Mfr.Part #
RN731JTTD5620F10
Description
RES 562 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
yes
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Resistance :
562Ohm
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD5620F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5620F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 562Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C