RN731JTTD5620D50
Mfr.Part #
RN731JTTD5620D50
Description
RES 562 OHM 0.5% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
562Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RN73
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD5620D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5620D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 562Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C