RN731JTTD5620D100
Mfr.Part #
RN731JTTD5620D100
Description
RES 562 OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
562Ohm