RN731JTTD5620C50
Mfr.Part #
RN731JTTD5620C50
Description
RES 562 OHM 0.25% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
562Ohm
Tolerance :
±0.25%
1 (Unlimited)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W