RN731JTTD5620C25
Mfr.Part #
RN731JTTD5620C25
Description
RES 562 OHM 0.25% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
562Ohm
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C