RN731JTTD5620B25
Mfr.Part #
RN731JTTD5620B25
Description
RES 562 OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
562Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RECTANGULAR PACKAGE
Factory Lead Time :
11 Weeks
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Weight :
2.012816mg
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RN73
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD5620B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5620B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 562Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C