RN731JTTD5602C50
Mfr.Part #
RN731JTTD5602C50
Description
RES 56K OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
56kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%