RN731JTTD5602B25
Mfr.Part #
RN731JTTD5602B25
Description
RES 56K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
2
Power Rating :
63mW
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Weight :
2.012816mg
Resistance :
56kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Termination :
SMD/SMT
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD5602B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5602B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 56kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C