RN731JTTD5601F25
Mfr.Part #
RN731JTTD5601F25
Description
RES 5.6K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Resistance :
5.6kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C