RN731JTTD5601D100
Mfr.Part #
RN731JTTD5601D100
Description
RES 5.6K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
5.6kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
yes
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V