RN731JTTD5601C50
Mfr.Part #
RN731JTTD5601C50
Description
RES 5.6K OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
5.6kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD5601C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5601C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C