RN731JTTD5601A25
Mfr.Part #
RN731JTTD5601A25
Description
RES 5.6K OHM 0.05% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
5.6kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm