RN731JTTD5600F50
Mfr.Part #
RN731JTTD5600F50
Description
RES 560 OHM 1% 1/16W 0603
EAR99
Power Rating :
63mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Resistance :
560Ohm
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD5600F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5600F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 560Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C