RN731JTTD5600F25
Mfr.Part #
RN731JTTD5600F25
Description
RES 560 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
560Ohm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
yes
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD5600F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5600F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 560Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C