RN731JTTD5600F100
Mfr.Part #
RN731JTTD5600F100
Description
RES 560 OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Surface Mount :
yes
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Resistance :
560Ohm
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
e3
Power Rating :
63mW
2
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD5600F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5600F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 560Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C