RN731JTTD5600D50
Mfr.Part #
RN731JTTD5600D50
Description
RES 560 OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
560Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RN73
Working Voltage :
75V