RN731JTTD55R6F25
Mfr.Part #
RN731JTTD55R6F25
Description
RES 55.6 OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
55.6Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD55R6F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD55R6F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 55.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C