RN731JTTD55R6F100
Mfr.Part #
RN731JTTD55R6F100
Description
RES 55.6 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
55.6Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
75V
Datasheets
RN731JTTD55R6F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD55R6F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 55.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C