RN731JTTD5562F100
Mfr.Part #
RN731JTTD5562F100
Description
RES 55.6K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
55.6kOhm
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W