RN731JTTD5562D100
Mfr.Part #
RN731JTTD5562D100
Description
RES 55.6K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RN73
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
55.6kOhm
Datasheets
RN731JTTD5562D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5562D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 55.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C