RN731JTTD5561F100
Mfr.Part #
RN731JTTD5561F100
Description
RES 5.56K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
5.56kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W