RN731JTTD5561B50
Mfr.Part #
RN731JTTD5561B50
Description
RES 5.56K OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
yes
Resistance :
5.56kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
75V
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD5561B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5561B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.56kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C