RN731JTTD5561B25
Mfr.Part #
RN731JTTD5561B25
Description
RES 5.56K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
Resistance :
5.56kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD5561B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5561B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.56kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C