RN731JTTD5561B10
Mfr.Part #
RN731JTTD5561B10
Description
RES 5.56K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Resistance :
5.56kOhm