RN731JTTD5560F25
Mfr.Part #
RN731JTTD5560F25
Description
RES 556 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
556Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD5560F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5560F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 556Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C