RN731JTTD5560F100
Mfr.Part #
RN731JTTD5560F100
Description
RES 556 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
75V
Resistance :
556Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm